Gdzie dowiadywać się aktualności na temat podatków marynarskich?

Podatki marynarskie to problem, który od wielu lat spędza polskim marynarzom sen z powiek. Nieustabilizowana sytuacja i ciągłe zmiany w przepisach państw, które są sygnatariuszami konwencji MLI powodują, że z roku na rok nigdy nie wiadomo, jak będzie przebiegał proces rozliczania podatków za miniony rok. W tym roku również powstało wiele kontrowersji, o których można przeczytać w popularnych serwisach internetowych oraz na stronach radców prawnych specjalizujących się w problematyce opodatkowania tej grupy zawodowej.

Jeśli nie jesteś pewien, jak należy w tym roku rozliczyć podatki dla marynarzy, a ta wiedza jest Ci niezbędna, ponieważ pracujesz w zawodzie i Twoim jedynym źródłem dochodów jest praca na morzu za granicą, powinieneś swoją sytuację wyjaśnić z prawnikiem. Prawdopodobnie czytałeś informacje, które okazały się kłamstwami (że np. Urząd Skarbowy sam rozliczy marynarzy za 2019 rok albo że każdy marynarz za 2019 rok musi wypełnić PIT-zero), ale nie jesteś już pewien, które z tych wiadomości mogą mieć dla Ciebie w tym roku znaczenie.

Do końca kwietnia musi się rozliczyć każdy obywatel RP, który podejmuje stosunek pracy w kraju lub za granicą. Jeśli chcesz uzyskać szybkie i podstawowe informacje, a nie masz czasu na odwiedzanie kancelarii prawniczych, polecam Ci artykuł na stronie radcaprawny-trojmiasto.pl/podatki-marynarskie/, w którym wszystkie najważniejsze kontrowersje zostały wyjaśnione przez eksperta w dziedzinie opodatkowania marynarskiego.

To nic dziwnego, że podatki te wciąż wywołują liczne dyskusje – kilkanaście lat temu ze zwykłego PIT-a nie umiał się rozliczyć zwykły obywatel na co dzień pracujący w przedsiębiorstwie mieszczącym się w granicach kraju. Dziś ta sytuacja się poprawiła, zwłaszcza dzięki aplikacjom i oprogramowaniom oraz możliwości elektronicznego rozliczania się z Urzędem Skarbowym. Dla marynarzy wciąż jednak na tym pochmurnym, burzowym niebie nie zajaśniało słońce. Trzymamy kciuki, by w przyszłych latach wypłynęli na pomyślne wody podatkowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here