Galerie handlowe w Warszawie, jako miejsce spotkań towarzyskich

Od kilku lat centra handlowe w Warszawie przechodzą zauważalną ewolucję swojej przestrzeni. Poza licznymi punktami, gdzie można coś kupić, stawia się na wiele dodatkowych usług oraz rozrywkę. Bogata strefa gastronomiczna, strefy coworkingowe, miejsca dla dzieci to powody, dla których coraz chętniej odwiedzamy galerie handlowe w celach rozrywkowych.

Coś dla ciała

Początkowo centra handlowe w Warszawie miały do zaproponowania poza odzieżą i elektroniką również różne dyskonty spożywcze. W dalszej kolejności postawiono dodatkowo na wyspy ze stoiskami kulinarnymi. Klienci mogli spróbować oraz kupić wiejski chleb, produkty na naturalnym zakwasie, wiejskie wędliny czy też najróżniejsze ciasta. Kolejnym etapem było postawienie na lokale gastronomiczne. Dziś trudno sobie wyobrazić wielkie malle bez szerokiej oferty kulinarnej z różnych części świata. Pod jednym dachem kryją się kuchnia polska, azjatyckie, amerykańska, włoska, grecka, turecka. Do tego jest możliwość degustowania trunków z różnych części świata. Coraz częściej można również nabyć egzotyczne składniki do wykonania potraw z odległych regionów.

Coworking

Jedną z nowości w centrach handlowych w Warszawie, jest powstawanie coraz liczniejszych stref coworkingowych. W porównaniu do krajów zachodnich jesteśmy nieco do tyłu z tym trendem, jednak szybko staramy się nadrabiać zaległości. Galerie handlowe otwierają się na coraz bogatszy rynek freelancerów.Wielu z nich nie chce lub nie może pracować w swoim domu, stąd pomysł na utworzenie stref coworkingowych, w których można nie tylko wydajnie funkcjonować, ale również liczyć na pyszną kawę. Wspólna przestrzeń to wygodne biurko, gniazda na laptopy i inne urządzenia, wymagające zasilania, jak smartfon czy tablet. Ponieważ potrzeby tej grupy zawodowej ewoluują, strefy coworkingowe, skoro już powstały, będą się sukcesywnie do tych zmian dostosowywać.

Strefa rodzinna

Udogodnienia dla rodzin z małymi dziećmi to standard w galeriach handlowych w Warszawie. Rodziny to ważna grupa klientów, dlatego należy im umilić pobyt przez wiele godzin. Poszczególne pasaże posiadają otwarte strefy do zabawy. Rodzic nie może w nich liczyć na opiekuna, jednak miejsce, wyznaczone dla malucha, jest na tyle bezpieczne, że z powodzeniem można usiąść w bezpiecznej odległości i oddać się rozmowie. Coraz częściej takie mini bawialnie są tworzone w pobliżu punktów gastronomicznych. Dzięki temu rodzice mogą w spokoju spędzić czas w dorosłym gronie jednocześnie widząc, czym zajmuje się ich latorośl. Galerie handlowe w Warszawie oferują również specjalne miejsca dla mam. To nie tylko pokoje z przewijakami, ale także wygodnym fotelem do karmienia dziecka.

Spotkania towarzyskie w galeriach handlowych to także możliwość skorzystania z sal kinowych, stref fitness lub organizowanych przez różnych najemców eventów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here